madana
19 بهمن 1401 - 16:38

تلاش جامعه پزشکی در دفاع مقدس نباید فراموش شود

اهواز- نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: هیچگاه نباید تلاش جامعه پزشکی را فراموش کنیم؛ جامعه پزشکی در هشت سال دفاع مقدس، دوشادوش رزمندگان به مأموریت خود پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمحمد عبدالنبی موسوی فرد ظهر امروز چهارشنبه ضمن دیدار و گفت‌وگو با اعضای ستاد یادواره شهدای جامعه پزشکی خوزستان ضمن تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، یاد و خاطره شهدای عزیز را گرامی داشت و تاکید کرد: در انقلاب اسلامی ایران همیشه به روش پیامبر با خانواده شهدا برخورد می‌شود، همانطور که حضرت رسول اکرم (ص) پس از بازگشت از جنگ همیشه اولین کارشان توجه به شهدا و خانواده شهدا بود. امروز نیز ما وظیفه داریم یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم و به خانواده‌های آنها توجه خاصی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: هیچگاه نباید تلاش جامعه پزشکی را فراموش کنیم؛ جامعه پزشکی در هشت سال دفاع مقدس، دوشادوش رزمندگان به مأموریت خود پرداختند، به شهادت رسیدند، مجروح و یا به اسارت برده شدند و این افتخاری برای جامعه پزشکی و دانشگاه ما است.

وی ادامه داد: ما تا اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ از پزشکان هندی و پاکستانی برای درمان هموطنان استفاده می‌کردیم و این مسئله قبل از انقلاب نیز به وفور مشهود بود ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با تلاش دولتمردان این افتخار را داریم که در ایران اسلامی در بحث خودکفایی پزشک، حرف برای گفتن داشته باشیم و در بین کشورهای پیشرفته دنیا از علم پزشکی بسیار خوبی برخورداریم.

حجت الاسلام موسوی فرد به مجاهدت کادر بهداشت و درمان خوزستان در زمان کرونا اشاره کرد و گفت: شما بهتر می‌دانید که در زمان کرونا کمتر کسی جرأت می‌کرد نزدیک بیمار کرونایی شود چون بیماری ناشناخته‌ای بود و همه از آن می‌ترسیدند. حتی اگر کسی از اعضای خانواده پدر، مادر، همسر و فرزند فوت می‌کرد، هیچکس جرأت نزدیک شدن به او را نداشت ولی پزشکان و پرستاران ما با شجاعت و مجاهدت، کنار مردم و در خط مقدم مبارزه با این بیماری بودند و لحظه‌ای از خدمت و مبارزه دریغ نکردند تا بیمار را از مرگ حتمی نجات دهند. این مجاهدت بسی جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: بهترین پاداش خدای متعال به انسان، شهادت است. در زندگی مقدس حضرت علی (ع) نگاه کنید، سراسر افتخار است اما زمانی که شمشیر به فرق سر مبارکشان خورد، فرمود: فزتُ و رب الکعبه؛ به خدای کعبه رستگار شدم و اینجاست که مشخص می‌شود شهادت، موهبتی الهی و بی‌بدیل است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان خطاب به مسئولان یادواره شهدای جامعه پزشکی خوزستان گفت: اینکه امروز قدرت‌های بزرگ، جرأت نگاه چپ به این کشور را ندارند، از برکت وجود شهداست؛ حقیقتاً زبانم از تقدیر مقام شهدا قاصر است و این حرکتی را که برای به تصویر کشیدن رشادت آنها شروع کرده‌اید، قابل تحسین است.

حجت الاسلام موسوی‌فرد تصریح کرد: ماندگاری یاد و نام شهدا در قالب هنر بسیار مهم است و اینکه فیلم و فیلمنامه شود، نگاه خوب و ویژه‌ای است چرا که خوزستان در خط مقدم شهداست و باید به این مورد توجه ویژه‌ای شود. این کاری را که انجام می‌دهید، مورد عنایت حضرت آقا است. معمولاً حضرت آقا برای شهدا سهم خاصی قائل هستند. به هر حال مهم هدفی است که دنبال می‌شود و آن حفظ اسلام است که جامعه پزشکی نیز همین کار را دنبال می‌کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028064