madana
19 بهمن 1401 - 16:47

ضرورت ایجاد خوابگاه فنی و حرفه‌ای در مرکز خراسان جنوبی

بیرجند- نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس خواستار ایجاد خوابگاهی در مرکز استان برای مهارت آموزان شهرستانی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین خسروی ظهر چهارشنبه در شورای مهارت خراسان جنوبی گفت: پویایی انقلاب مرهون زحمات امام خمینی (ره) و ایثارگری‌های شهدا است.

وی افزود: اقتصاد بدون نفت جز با توسعه و گسترش آموزش‌های مهارتی در کشور امکانپذیر نیست و از ریاست سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌خواهیم که به خراسان جنوبی به عنوان سومین استان پهناور کشور با پراکندگی زیاد که استانی مرزی است به شکل ویژه نگاه شود.

به گفته وی به ایجاد خوابگاهی در مرکز استان برای استفاده کسانی که از شهرستان‌های استان برای فراگیری مهارت‌ها به بیرجند می‌آیند، است، نیاز است.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از انجام آموزش‌های مهارتی باید بازاریابی برای فروش تولیدات و محصولات تولید شده توسط افراد آموزش دیده در مراکز فنی و حرفه‌ای انجام شود.

نماینده شهرستان‌های قائنات و زیرکوه هم در ادامه این جلسه تاکید کرد: به دلیل وجود شرایط خاص در خراسان جنوبی باید این استان به شکل ملی و بین‌المللی نگاه شود.

سلمان اسحاقی تصریح کرد: اگر این نگاه در کشور نسبت به خراسان جنوبی وجود داشته باشد، سبب قوی‌تر شدن نقاط مرزی و برگشت مهاجران خواهد شد.

وی تاکید کرد: باید توانایی‌های خود را در این زمینه از بالفعل به بالقوه تبدیل کنیم که برای انجام این کار نیاز به تجهیزات روز را داریم و با عملکرد خود باید مردم را امیدوار کنیم.

اسحاقی خواستار آن شد که در مدت یک سال تجهیزات همه مراکز فنی و حرفه‌ای استان به روز شود و کمبود تجهیزات این مراکز هم با کمک خیرین رفع شود که رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با این درخواست موافقت کرد.

در ادامه این جلسه تعدادی مجوز ایجاد مراکز مهارت آموزی و آموزش در محیط واقعی به صاحبان آن اهدا شد و هفت تفاهم نامه نیز بین فنی و حرفه‌ای استان و دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و… منعقد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028081