madana
19 بهمن 1401 - 16:24

آماده سازی ظرفیت جدید خوابگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به ظرفیت های جدید خوابگاهی از آماده سازی ۴۵۰ ظرفیت جدید خوابگاهی برای دانشجویان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسین قناعتی در مراسم افتتاح طرح های فرهنگی و دانشجویی در ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی در محل کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: اکنون ۳۵۰ ظرفیت جدید خوابگاهی برای این دانشگاه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: ۴۵۰ ظرفیت جدید خوابگاهی برای دانشجویان مجرد و ۶۰ خوابگاه متاهلی برای دانشجویان متاهل علوم پزشکی تهران در حال آماده سازی است که در ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به کسب درآمد از شهریه دانشجویان خارجی و هلث توریسم گفت: ما اکنون ۱۳۵۰ دانشجوی خارجی داریم و با وجود درخواست ها دیگر امکان پذیرش دانشجویان جدید نیست.

وی درباره کارهای جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: ۶۰ داروی جدید در دانشگاه تولید و به سبد دارویی کشور اضافه شد.

قناعتی یادآور شد: کارتی سل تراپی، استفاده از سلول بنیادی برای درمان آرتروز از دیگر کارهای جدید دانشگاه است‌.

وی با تاکید بر لزوم استقرار عدالت در سلامت اظهار داشت: کار جدی استقرار پزشک خانواده در حال برنامه ریزی است و به همین منظور ۸۰ خانه بهداشت باید در مناطق محروم تهران ایجاد شود که فرایند تکمیل ۲۵ مرکز در حال انجام است تا پزشک خانواده اجرایی شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028042