madana
02 دی 1401 - 17:25

دشمن به دنبال سلب هویت اسلامی از زنان است

امام جمعه چادگان گفت: دشمنان با اینکه زنان و دختران ما حضرت صدیقه طاهره(س) را الگوی خود قرار دهند مشکل دارند و به دنبال سلب هویت زنانه و هویت اسلامی از زنان و دختران هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از چادگان، حجت‌الاسلام بنی‌جمالی امام جمعه چادگان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت مناسبت‌های پیش رو و ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با یادآوری نقل قولی از مقام معظم رهبری که «من رزق یک سال را از ایام فاطمیه میگیرم» اظهار داشت: حضرت صدیقه طاهره (س) تجلی ولایت مداری و دفاع از ولایت است و ایشان بزرگ بانوی دو جهان و نظام هستی و مجاهد عرصه تبیین است.

وی ادامه داد: دشمنان هر دو بازوی مادی و معنوی علی (ع) یعنی فدک و حضرت صدیقه طاهره(س) را از او گرفتند و در این حال حضرت زهرا (س) جانانه در راه دفاع از علی(ع) و دفاع از حق خویش یعنی فدک که پشتوانه علی (ع) نیز بود پا به میدان می‌گذارد و خطبه فدکیه را می‌خواند.

بنی جمالی نقش زنان و بانوان را با تاسی از سیره حضرت زهرا (س) در مسأله تبیین مهم دانست و گفت: دشمن با چند راهبرد این فتنه اخیر را راهبری می‌کرد و آن مهندسی معکوس انقلاب اسلامی بود، به این صورت که همانطور که مردم به میدان آمدن و انقلاب اسلامی پیروز شد باید نوجوانان و دانشگاهیان و دانش آموزان را به میدان بیاورند تا انقلاب کنند.

امام جمعه چادگان افزود: ما باید بگوییم و تبیین کنیم که دستاورد غرب برای زن چه بوده و در برابری زن به کجا رسیده اند و آمار خودکشی از سال ۲۰۰۰ به بعد در مردان ۲۰ درصد و در زنان غربی ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی در پایان یادآوری کرد: آنها با اینکه زنان و دختران ما حضرت صدیقه طاهره(س) را الگوی خود قرار دهند مشکل دارند و می‌دانند که این اتفاق چه معجزاتی خواهد داشت و آنها با نقش زنان در پاسداشت و نگهداشت جمهوری اسلامی مشکل دارند می‌خواهند هویت زنانه و هویت اسلامی را از زنان و دختران ما بگیرند و او را به موجودی تبدیل کنند که فقط نفع جنسی و سیاسی و مالی خود را از آنها ببرند.

پایان پیام/3649/ش

منبع: فارس
شناسه خبر: 928842